Pielęgnacja dłoni i stóp

Pielęgnacja dłoni.

Zadbane i zdrowe dłonie są wizytówką każdego człowieka. Oznaki starzenia, które najszybciej się uwidaczniają, wymagają częstego odżywienia i nawilżenia oraz częstych zabiegów. Polecamy pielęgnację skóry i paznokci rąk.

Manicure tradycyjny.

Zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Polega on nie tylko na malowaniu, lecz również na wyrównaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokcia, która nabiera zdrowego wyglądu i ładnego kształtu.

Zabieg parafinowy na dłonie.

Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które mają szorstkie i przesuszone dłonie. Polega on na złuszczeniu martwego naskórka poprzez wykonanie peelingu, nałożenie maski odżywczej i zanurzenie w ciepłej parafinie. Tak przygotowane dłonie otulone w ciepłych rękawicach regenerują się około 15 minut. Parafina przywraca aksamitną miękkość skóry, wygładza i zmiękcza naskórek oraz poprawia stan paznokci. Jest to zabieg rozjaśniający przebarwienia, hamuje powstawanie plam pigmentacyjnych oraz opóźnia procesy starzenia.

Pielęgnacja stóp.
Jest to zabieg kosmetyczny, bardzo często proponowany w gabinetach kosmetycznych pielęgnujący i upiększający stopy, skóra staje się delikatna i gładka, zaś kształtne oraz pomalowane paznokcie poprawiają samopoczucie.
Pedicure tradycyjny.

Polega na odsunięciu i usunięciu zbędnych skórek, jak również zrogowaciałego naskórka przy użyciu frezarki oraz nadaniu ładnego kształtu paznokciom i pomalowaniu ich. Po zabiegu naskórek jest gładki i nawilżony, stopy nabierają estetycznego wyglądu.

Manicure i pedicure hybrydowy.
Manicure hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie oszczędność czasu i elegancki wygląd. Jest to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety rodzajów manicure. Lakiery hybrydowe, wykorzystywane w tej nowatorskiej metodzie stylizacji paznokci, łączą w sobie zalety lakierów klasycznych, ale i elastycznych lakierów żelowych. Aplikacja hybrydy jest prosta, a warstwy lakieru cienkie, dzięki czemu manicure wygląda naturalnie, a jednocześnie jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia i odpryski. Paznokcie za sprawą manicure hybrydowego zyskują piękny połysk i blask, który utrzymuje się nawet do 3 tygodni, co jest niemożliwe do osiągnięcia przy klasycznej metodzie stylizacji. Zwykło się mawiać, że zadbane dłonie są naszą wizytówką. Jednak w okresie letnim, kiedy nosimy sandałki i klapki, zwracamy także uwagę na stopy i bardziej o nie dbamy. Wiele kobiet przed rozpoczęciem lata funduje sobie profesjonalny pedicure w salonie kosmetycznym lub wykonuje go samodzielnie w domu. Bardzo popularny stał się pedicure hybrydowy, czyli zabieg polegający na usunięciu skórek i martwego naskórka oraz wypiłowaniu paznokci i pomalowaniu ich specjalnym żelowym lakierem utwardzanym w świetle lampy UV. O popularności pedicure hybrydowego decyduje przede wszystkim jego trwałość. Lakier hybrydowy nie pęka, nie odpryskuje oraz nie traci blasku. Zabieg wykonuje się średnio co 3-4 tygodnie, w zależności od tego, jak szybko rosną nam paznokcie.