Depilacja laserowa

Light Sheer Duet

Jest to najbardziej zaawansowana na świecie technologia, stosowana celem efektywnego usuwania niechcianych włosów, a zarazem doskonała wiadomość dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą się pozbyć nadmiernego owłosienia. W zależności od Twoich potrzeb laser Light Sheer może być zastosowany w większości partii ciała, usuwając owłosienie na zawsze.

Jak działa laser Light Sheer?
Light Sheer wytwarza strumień wysoce skoncentrowanego światła, który jest doskonale absorbowany przez pigment znajdujący się w cebulkach włosów – melaninę. Laser pulsuje przez ułamek sekundy, który jest wystarczająco długi by odparować pigment uszkadzając wiele mieszków włosów w tym samym czasie eliminując bądź też znacznie hamując wzrost włosów.
Ważny jest również fakt, iż laser Light Sheer posiada specjalny system chłodzenia Chill Tip, który doskonale chroni i chłodzi górną warstwę skóry przed, w czasie oraz po każdym impulsie kierującym światło lasera do korzenia włosa, przez co sam zabieg jest bardzo efektywny i niemalże bezbolesny. Światową innowacją w dziedzinie epilacji jest fakt, że laser LightSheer może być stosowany niezależnie od koloru skóry – od jasnej aż po bardzo ciemną. Ilość zabiegów uzależniona jest głównie od koloru włosów.

Najlepiej poddają się depilacji włosy ciemne i grube. W takim przypadku po czterech zabiegach można osiągnąć efekt redukcji ilości włosów nawet o ok. 80-90%. Włosy jaśniejsze i delikatniejsze są trudniejsze do usunięcia i mogą wymagać większej ilości zabiegów.

Czego możesz się spodziewać w trakcie i po zabiegu? Długość sesji laserowej może trwać od kilku minut do godziny bądź dłużej, w zależności od wielkości obszaru ciała, na którym wykonywany jest zabieg. Ponieważ laser oddziałuje na mieszki włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu, należy zabieg powtórzyć 3-6 krotnie ( ostateczna ilość zabiegów zależy od cech indywidualnych każdego pacjenta może się różnić w zależności od koloru skóry, uwarunkowań genetycznych, zmian hormonalnych), raz na 4-5 tygodni. Zastosowanie lasera może wywołać delikatne uczucie mrowienia na skórze. Większość pacjentów dobrze toleruje zabieg, jednakże z powodu większej wrażliwości skóry w niektórych miejscach mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia bądź opuchnięcia, które ustępują w krótkim czasie.

Większość ludzi wraca do normalnych zajęć zaraz po zabiegu. Light Sheer TM Diode Laser System posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie.