Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa – wygładzanie zmarszczek górnej części twarzy.

Toksyna Botulinowa Typ A to naturalne białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji wstrzykiwane są pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi w celu zredukowania zmarszczek. Działanie preparatu oparte jest na blokowaniu impulsów nerwowych, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.

Wstrzykując toksynę botulinową typ A można uzyskać wygładzenie:

pionowych zmarszczek pomiędzy brwiami ( tzw. zmarszczki lwie lub zmarszczki okolicy gładzizny)
zmarszczki poziome skóry czoła
zmarszczki wokół oczu ( tzw. „kurze łapki”)
Po wstrzyknięciu pierwszy efekt działania leku zazwyczaj pojawia się w ciągu 3-5 dni, maksymalny efekt uzyskuje się w ciągu 1-2 tygodni po zastosowaniu. Okres utrzymywania się efektów po zabiegu wynosi od 3 do 6 miesięcy, może on się różnić w zależności od indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta. Zabieg można powtarzać nie częściej niż co 3 miesiące.

Kwas hialuronowy – wypełnianie\wygładzanie zmarszczek oraz modelowanie ust.

Z wiekiem Twoja skóra traci naturalną elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się pierwsze zmarszczki. Teraz można spowolnić ten proces dzięki zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ciele ludzkim, głównie w skórze. Jedną z głównych jego funkcji to wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Kwas hialuronowy odpowiada za utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia w naskórku oraz stymuluje produkcję kolagenu, warunkując jej napięcie i elastyczność.

Syntetyczne produkty sterylnego żelu kwasu hialuronowego są przeznaczone do podawania podskórnego celem korekcji istniejących zmarszczek lub bruzd oraz modelowanie ust:

  • bruzd nosowo wargowych
  • wypełnienie drobnych zmarszczek nad górną wargą ( tzw. zmarszczki palacza czyli pionowe linie nad ustami)
  • podnoszenie kącików ust
  • delikatne zmarszczki podbródka
  • zmarszczki pomiędzy brwiami
  • poprzeczne delikatne zmarszczki czoła
  • zwiększenie objętości ust,
  • podkreślenie konturu ust, korekcji dysproporcji pomiędzy górną, a dolną wargą, przywrócenie nawilżenia ust
  • Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Preparaty kwasu hialuronowego podlegają stopniowej degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu średnio w okresie od 6 do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju skóry, trybu życia, aktywności mięśni, obszaru wykonania zabiegu.
Mezoterapia igłowa.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych, regenerujących i liftingujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, poprzez iniekcję ,powoduje poprawę jej wyglądu. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Zabieg wykonywany jest na niemal każdym obszarze ciała, jednak do najbardziej popularnych miejsc należą twarz, szyja, dekolt, dłonie i owłosiona skóra głowy. Oprócz efektu odmłodzenia mezoterapia igłowa zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, a także redukuje tkankę tłuszczową i cellulit znajdujący się na udach, brzuchu czy pośladkach. Zabiegi te stosowane są również profilaktycznie przeciw powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek.