Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny jest nieinwazyjną metodą lekkiego lub głębokiego złuszczenia naskórka ( w zależności od rodzaju stężenia ), która ma służyć rozjaśnieniu i odmłodzeniu starzejącej się skóry. Wskazaniami do wykonania zabiegu złuszczania naskórka są:

  • przebarwienia skóry
  • blizny potrądzikowe
  • rozszerzone pory
  • tłusta, łojotokowa skóra z zaskórnikami
  • zmarszczki mimiczne i posłoneczne
  • ziemista, matowa skóra
  • rozstępy skórne
  • zaburzenia rogowacenia.

Peeling kwasu migdałowego: Biostymulujący zabieg stanowiący połączenie silnego i zarazem delikatnego działania kwasu migdałowego oraz składników aktywnych. Kwas migdałowy lekko złuszcza naskórek i odsłania świeżą, promienną skórę, która natychmiast zostaje odżywiona składnikami aktywnymi – witaminą C, B6 i E, cynkiem, wyciągiem z alg morskich i kolagenem. Skóra po zabiegu jest pięknie rozświetlona.


Peeling kwasu szikimowego: Kwas szikimowy pozyskiwany jest z anyżu gwieździstego i to właśnie od niego, a dokładnie od jego oryginalnej, japońskiej nazwy – ,,szikimi’’ wywodzi się nazwa kwasu. Nie wykazuje działania drażniącego, skóra pod jego wpływem nie ulega zaczerwienieniu, ani podrażnieniu, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany latem. Już 5% kwasu szikimowego wykazuje taką samą biologiczną aktywność co 50% kwasu glikolowego umożliwiając rozluźnienie połączeń komórek naskórka (korneocytów), co skutkuje złuszczaniem naskórka oraz skłania tkanki do regeneracji. Powtarzalne zabiegi pozwalają na skuteczne zahamowanie problemów związanych ze zmianami pigmentacyjnymi, a także wygładzają naskórek i działają przeciwtrądzikowo.


Peeling kwasu glikolowego: Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwas złuszczający z grupy AHA. Jest on najbardziej znany i najbardziej efektywny, dlatego w kosmetologii czy dermatologii znalazł najszersze zastosowanie. Jego budowa jest bardzo prosta, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze strefy skóry, co sprawia, że jest on skutecznym eksfoliatorem – czyli składnikiem złuszczającym. Kwas glikolowy to składnik złuszczający pozyskiwany z soku trzciny cukrowej. Posiada najmniejszą cząsteczkę spośród wszystkich kwasów AHA, dlatego wykazuje najefektywniejsze działanie. Dedykowany jest do każdego typu cery. Przy skórach suchych i szorstkich, doskonale nawilży i wygładzi jej powierzchnię. Natomiast przy skórach tłustych z rozszerzonymi porami czy bliznami potrądzikowymi- przywróci odpowiednie pH, odżywi i wygładzi.